[نت پد ايراني]


           
Java (J)  JavaScript (JS)  Cookies (C)  Active X (AX)Friday, January 28, 2005

٭ تبريک به همه دوستان و وبلاگنويساني که با ايجاد و امضا پتيشن ،نوشتن در وبلاگها و سايتهای اينترنتي ، نصب لوگو و....در اين راه به افسانه نوروزی ياری رساندند:
...............................
افسانه نوروزى آزادشد
بر اساس گزارشها از ايران افسانه نوروزی، زنی که به اتهام قتل، محکوم به اعدام شده بود، با "پرداخت ديه به اوليای دم" آزاد شده است.
خانم نوروزی، سی و سه ساله و مادر سه فرزند، در پانزدهم تيرماه ۱۳۷۶، رييس حفاظت اطلاعات نيروی انتظامی جزيره کيش را به قتل رساند.

خانم نوروزی در دفاعيات خود مدعی بود که مقتول، که در جزيره کيش ميزبان خانواده آنها بوده، در غياب همسرش، قصد تجاوز به وی را داشته است.

قوانين ايران فردی را که برای دفاع از جان يا ناموس خود ناچار به ارتکاب به قتل شود مستوجب مجازات نمی داند، و برخی دليل طولانی شدن پرونده خانم نوروزی را بدان علت عنوان می کنند که مراجع قضايی حاضر نشده اند بپذيرند که افسانه نوروزی برای دفاع از خود در برابر تجاوز دست به قتل زده و اين بخاطر اعمال نفوذ در پرونده اوست که به دليل موقعيت شغلی مقتول انجام گرفته است.

رای اوليه، که توسط دادگاهی در جزيره تفريحی کيش صادر شده بود و افسانه نوروزی را به مرگ محکوم می کرد، باعث اعتراض گسترده فعالان حقوق بشر و گروهی از نمايندگان مجلس شورای اسلامی ايران شد.

در اواخر ژوييه سال 2004 ميلادی، ديوان عالی ايران حکم اعدام خانم نوروزی را لغو کرد.


لينک خبر

|........................................................................................

Home